Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı IELTS, eğitim dili İngilizce olan eğitim kurumlarında eğitim görmek veya bazı meslek kuruluşlarında çalışmak isteyen kişilerin İngilizce yeterliliğini belirlemek amacıyla yapılan, tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen dil sınavıdır.


Yazma (Writing), Dinleme (Listening), Okuma (Reading) ve konuşma (speaking) bölümlerinden oluşan sınavın süresi şöyledir: Okuma ve yazmaya ayrılan sürenin 60’ar dakika, dinlemeye ayrılan sürenin 30 dakika ve konuşmaya ayrılan sürenin 11-14 dakika arasında olduğu IELTS sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır.


2016 En İyi Dil Okulu Ödülü - İstanbul
.16 EN İYİ
Dil Okulu Ödülü
İstanbul
2015 En İyi Dil Okulu Ödülü - New York
.15 EN İYİ
Dil Okulu Ödülü
New York
2014 Avrupa Kalite Ödülü - Bosna Hersek
.14 AVRUPA
Kalite Ödülü
Bosna Hersek
2014 En İyi Web Sitesi Ödülü - Las Vegas
.14 EN İYİ
Web Sitesi Ödülü
Las Vegas
2014 En İyi Dil Okulu Öödülü - İstanbul
.14 EN İYİ
Dil Okulu Ödülü
İstanbul
2013 En Kaliteli Dil Okulu Ödülü - New York2013 En Kaliteli Dil Okulu Ödülü - London
.13 EN KALİTELİ
Dil Okulu Ödülü
NY & London

IELTS’te dinleme, okuma ve yazma bölümleri tek aşamada gerçekleşirken, konuşma bölümünün, dinleme, okuma ve yazma bölümleri ile aynı gün gerçekleşebileceği gibi diğer oturumdan 3 gün önce veya 3 gün sonra gerçekleşmesi de mümkündür. Sınava dair oldukça önemli bir husus ise sınav başvurunuzu en az 2 ay öncesinden yapmanızdır, çünkü kayıtlarda ilk gelen ilk hizmet alır kuralı çerçevesinde hareket edilmektedir.

IELTS dünya çapında, aralarında devlet, akademi ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 9.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavından puanlama1-9 bant sistemi üzerinden yapılır. Her eğitim kurumu veya organizasyon kendi IELTS not düzenlemesini kendisi yapmaktadır. IELTS sınavı sonuçları 2 yıl geçerliliğini korumaktadır. Ayrıca yıl içerisinde dilediğiniz kadar IELTS sınava girebilir, dilediğiniz sonuç belgesini (geçerlilik süresi boyunca) kullanabilirsiniz.

Sınavdan sonraki 13. günde ilan edilen sınav sonuçlarına internet sitesi üzerinden ulaşabildiğiniz gibi sınav sonuçlarınız başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize de postalanmaktadır.

IELTS sınavında olmak 6,5 ve üzeri bir skor alabilmek adına advanced seviyesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde genel İngilizce programı tamamlanmadan, üstelik bireysel bir çalışma ile verim elde edilebilecek bir sınav değildir.Blog Sayfamızı Ziyaret Ettiniz mi?


Online Ön Bilgi Formu

Kampanya & Fırsatlar Hakkında Sms, Telefon ve E-Mail Bilgisi Almak İstiyorum.