Ielts Sınavı Eğitimleri

ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Ielts Sınavı Eğitimleri

Uluslararası İngilizce dil yeterlilik sınavı IELTS, eğitim dili İngilizce olan eğitim kurumlarında eğitim görmek veya bazı meslek kuruluşlarında çalışmak isteyen kişilerin İngilizce yeterliliğini belirlemek amacıyla yapılan, tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen dil sınavıdır.


Yazma (writing), dinleme (listening), okuma (reading) ve konuşma (speaking) bölümlerinden oluşan sınavın süresi şöyledir: Okuma ve yazmaya ayrılan sürenin 60’ar dakika, dinlemeye ayrılan sürenin 30 dakika ve konuşmaya ayrılan sürenin 11-14 dakika arasında olduğu IELTS sınav süresi, toplamda 2 saat 45 dakikadır. IELTS’te dinleme, okuma ve yazma bölümleri tek aşamada gerçekleşirken; konuşma bölümünün, dinleme, okuma ve yazma bölümleri ile aynı gün gerçekleşebildiği gibi 3 gün önce veya 3 gün sonra gerçekleşmesi de mümkün olabilmektedir. Sınava dair oldukça önemli bir husus ise sınav başvurunuzu en az 2 ay öncesinden yapmanızdır. Çünkü kayıtlarda ilk gelen ilk hizmet alır kuralı çerçevesinde hareket edilmektedir.

IELTS dünya çapında, aralarında devlet, akademi ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 9.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavından puanlama 1-9 bant sistemi üzerinden yapılır. Her eğitim kurumu veya organizasyon kendi IELTS not düzenlemesini kendisi yapmaktadır. IELTS sınavı sonuçları 2 yıl geçerliliğini korumaktadır. Ayrıca yıl içerisinde dilediğiniz kadar IELTS sınava girebilir ve dilediğiniz sonuç belgesini (geçerlilik süresi boyunca) kullanabilirsiniz.

Sınavdan sonraki 13. günde ilan edilen sınav sonuçlarına internet sitesi üzerinden ulaşabildiğiniz gibi sınav sonuçlarınız başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize de postalanmaktadır.

IELTS sınavında başarılı olmak; 6,5 ve üzeri bir skor alabilmek adına advanced seviyesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde genel İngilizce programı tamamlanmadan, üstelik bireysel bir çalışma ile verim elde edilebilecek bir sınav değildir.

Hemen Size En Yakın Şubelerimize Ulaşın

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Eğitim Almaya Hazır mısın?

Şimdi Bizimle Ielts Kazan!

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Yüksek Skor/Puan Garantili Ielts Kursu Eğitimleri İçin Hemen Ön Bilgi Formunu Doldurabilirsiniz.
Formu Doldurarak, Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı