Ielts Eğitimi

Şimdi Bizimle Ielts Kazan!Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı IELTS, Eğitim Dili İngilizce Olan Eğitim Kurumlarında Eğitim Görmek Veya Bazı Meslek Kuruluşlarında Çalışmak Isteyen Kişilerin İngilizce Yeterliliğini Belirlemek Amacıyla Yapılan, Tüm Ülkelerde Uygulanan Ve En Çok Tercih Edilen Dil Sınavıdır.

Yazma (Writing), Dinleme (Listening), Okuma (Reading) ve konuşma (speaking) bölümlerinden oluşan sınavın süresi şöyledir: Okuma ve yazmaya ayrılan sürenin 60’ar dakika, dinlemeye ayrılan sürenin 30 dakika ve konuşmaya ayrılan sürenin 11-14 dakika arasında olduğu IELTS sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır. IELTS’te dinleme, okuma ve yazma bölümleri tek aşamada gerçekleşirken, konuşma bölümünün, dinleme, okuma ve yazma bölümleri ile aynı gün gerçekleşebileceği gibi diğer oturumdan 3 gün önce veya 3 gün sonra gerçekleşmesi de mümkündür. Sınava dair oldukça önemli bir husus ise sınav başvurunuzu en az 2 ay öncesinden yapmanızdır, çünkü kayıtlarda ilk gelen ilk hizmet alır kuralı çerçevesinde hareket edilmektedir.

IELTS dünya çapında, aralarında devlet, akademi ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 9.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavından puanlama1-9 bant sistemi üzerinden yapılır. Her eğitim kurumu veya organizasyon kendi IELTS not düzenlemesini kendisi yapmaktadır. IELTS sınavı sonuçları 2 yıl geçerliliğini korumaktadır. Ayrıca yıl içerisinde dilediğiniz kadar IELTS sınava girebilir, dilediğiniz sonuç belgesini (geçerlilik süresi boyunca) kullanabilirsiniz.

Sınavdan sonraki 13. günde ilan edilen sınav sonuçlarına internet sitesi üzerinden ulaşabildiğiniz gibi sınav sonuçlarınız başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize de postalanmaktadır.

IELTS sınavında olmak 6,5 ve üzeri bir skor alabilmek adına advanced seviyesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde genel İngilizce programı tamamlanmadan, üstelik bireysel bir çalışma ile verim elde edilebilecek bir sınav değildir.

Ielts Kursu Şubelerimize Ulaşın

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Öğrenme Garantili Ielts Kursu Eğitimlerine Hazır mısın?

Just English Dil Okulları

Türkiye'nin 1 Numaralı Dil Okulu Just English'te Öğrenme Garantili İngilizce, Almanca, İspanyolca, Kpds, Türkçe, Toefl, Yds, Sat, Ielts, Gmat, Proficiency, Pte, Toeic Kursu!

Hemen Bize Ulaşın
Caferağa Mahallesi Neşet Ömer Sokak No:11 Kat:2 Kadıköy/İstanbul
[email protected] - [email protected] - [email protected]
(0216) 700 10 07 - (0216) 336 56 41 - (0216) 414 10 08Just English Dil Okulları App Store Uygulaması Just English Dil Okulları Google Play Uygulaması
Just English Dil Okulları Uygulamalarını Ios ve Android Cihazınıza İndirin!
...
Copyright © 2017 | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.
İngilizce Kursu  İzmir İngilizce Kursu  Ankara İngilizce Kursu  Bursa İngilizce Kursu  Toefl Kursu  Toefl  Kpds Kursu  İspanyolca Kursu  Aile Birleşimi Kursu  Türkçe Kursu  Ielts Kursu  Toeic Kursu  Proficiency Kursu  Gmat Kursu  Sitemap

LaFontaine Tasarım Ajansı İstanbul - Web Tasarım - Grafik ve Logo Tasarımı - Kurumsal Marka Danışmanlığı


Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 700 10 07
Hemen TIKLA-YAZ!
Ön Bilgi Formu